افراد مبتلا به دمانس ممکن است مشکلات جسمی و حسی داشته باشند که این مشکلات می‌تواند بر خوردن و آشامیدن آنها تأثیر بگذارد. این صفحه اطلاعاتی در مورد مشکلات رایج و نکاتی برای مدیریت آنها دارد.

برخی از مشکلات جسمی و حسی از علائم زوال عقل است. همچنین افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است مشکلاتی مانند یبوست و از دست دادن بینایی نیز داشته باشند.

مشکلات مربوط به هماهنگی

افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است در برداشتن وسایلی مانند کارد و چنگال یا لیوان مشکل داشته باشند. همچنین ممکن است در گذاشتن غذا در دهان خود نیز با مشکلاتی مواجه باشند. فرد مبتلا به زوال عقل ممکن است با نزدیک شدن غذا دهان خود را باز نکند و برای انجام این کار نیاز به یادآوری داشته باشد. برخی از افراد ممکن است شرایط دیگری مانند بیماری پارکینسون نیز داشته باشند، که بر هماهنگی آنها تأثیر می‌گذارد. این مسئله می‌تواند باعث شود که آنها از خوردن وعده‌های غذایی خودداری کنند، زیرا از مشکلات خود خجالت می‌کشند یا می‌خواهند از تلاش کردن اجتناب کنند.

تشویق فرد به خوردن – برای مثال، با پیشنهاد امتحان کردن غذاهای انگشتی – ممکن است به کسی که در هماهنگی مشکل دارد کمک کند. ممکن است ایده‌های زیر هم برای شما مفید باشد:

اگر فرد در استفاده از چاقو و چنگال مشکل دارد، غذا را به قطعات کوچکتر برش دهید تا راحت‌تر بخورد.

اگر به نظر می‌رسد که فرد کاربرد کارد و چنگال را نمی‌داند، ممکن است لازم باشد او را تشویق کنید و دستش را به سمت دهانش هدایت کنید تا فرآیند مربوط به غذا خوردن برای او یادآوری شود.

اگر می‌توانید، با یک کاردرمانگر در مورد وسایل کمکی و تجهیزاتی که می‌توانند کمک کننده باشند صحبت کنید، مانند کارد و چنگال مخصوص، بشقاب‌های لبه دار و یا فنجان‌هایی که محتویاتشان نمی‌ریزد.

جویدن و بلعیدن

فرد مبتلا به زوال عقل ممکن است در جویدن غذا دچار مشکل شود. آنها ممکن است جویدن را فراموش کنند یا به راحتی خسته شوند. برخی از غذاها، مانند سبزیجات سفت یا بیسکویت‌های خشک، ممکن است جویدن یا بلعیدن را برای فرد دشوارتر کند. ممکن است فرد این غذاها را دست نخورده در بشقاب باقی بگذارد.

با پیشرفت زوال عقل، مشکلات بلع (به نام دیسفاژی) شایع‌تر می‌شود، البته این مشکلات از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود. مشکلات ممکن است شامل جویدن مداوم یا نگه داشتن غذا در دهان فرد باشد. مشکلات بلع می‌تواند منجر به کاهش وزن، سوء تغذیه و کم آبی بدن شود. اگر فرد خواب‌آلود باشد یا دراز کشیده باشد، ممکن است برای قورت دادن ایمن مشکل داشته باشد و غذا خوردن می‌تواند باعث خفگی او شود.

قبل از ارائه غذا و نوشیدنی، اطمینان حاصل کنید که فرد کاملاً بیدار، راحت و راست نشسته است.

از دادن غذاهایی که فرد در جویدن آنها مشکل دارد خودداری کنید.

مراقبت خوب از دندان و بهداشت دهان مهم است. اگر فرد لثه یا دندان دردناکی داشته باشد یا زخمی در دهان داشته باشد، جویدن ناراحت کننده و دشوار خواهد بود. اگر فرد از پروتزهای مصنوعی استفاده می‌کند، مطمئن شوید که آنها راحت هستند و به درستی نصب شده‌اند.

اگر فرد در جویدن یا بلع مشکل دارد، با پزشک عمومی در مورد ارجاع به یک گفتار درمانگر و زبان درمانگر صحبت کنید. آنها می‌توانند مشکلات بلع را تشخیص دهند و راهنمایی کنند. در این بین، قبل از اینکه غذای پوره شده را در نظر بگیرید، ابتدا گزینه‌های دیگری مانند تخم مرغ آب پز یا سیب خورشتی را امتحان کنید.

اگر گفتار درمانگر غذای پوره شده را توصیه می‌کند، از یک متخصص تغذیه نیز مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید که غذای فرد مغذی است و طعم کافی دارد.

یک کاردرمانگر می‌تواند در مورد وسایل کمکی برای خوردن و آشامیدن توصیه کند.

یبوست

یبوست یک مشکل رایج است. این مشکل می‌تواند منجر به احساس نفخ یا حالت تهوع در فرد شود و تمایل او را به غذا خوردن کمتر کند.

سعی کنید از یبوست پیشگیری کنید:

  • با تشویق به فعالیت
  • ارائه غذاهای غنی از فیبر به فرد
  • تشویق به نوشیدن مایعات زیاد

اگر یبوست برای فرد مشکل ساز شد، با یک داروساز یا پزشک عمومی صحبت کنید. برای اطلاعات بیشتر به مشکلات توالت و خودداری مراجعه کنید.

مشکلات بینایی

اگر فرد مبتلا به زوال عقل در بینایی خود مشکل داشته باشد، ممکن است نتواند غذا را ببیند. مهم است که اگر فرد شروع به خوردن نکرد، تصور نکنید که گرسنه نیست. نکات زیر ممکن است کمک کند:

مطمئن شوید که فرد عینک درستی زده است.

اگر آنها نمی‌توانند غذای مقابل خود را ببینند، ممکن است توصیف غذا برای فرد به او کمک کند.

مطمئن شوید که محیط نور کافی دارد.

رنگ‌های متضاد و ساده را برای غذا، بشقاب و میز انتخاب کنید (مثلا یک سفره سبز، یک بشقاب قرمز و پوره سیب زمینی).

اگر نوشیدنی را برای فرد کنار گذاشته‌اید، محل آن را توضیح دهید تا بتواند آن را پیدا کند.

مزه و بو

با بالا رفتن سن افراد اغلب حس چشایی و بویایی خود را از دست می‌دهند که این مسئله می‌تواند منجر به درک کمتر طعم غذا شود.

افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است شروع به مصرف قند و نمک بیشتری در غذای خود کنند و معمولاً غذاهای شیرین بیشتری می‌خورند.

همچنین افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است از ترکیب غیرمعمول طعم‌ها یا روش‌های غذا خوردن لذت ببرند. آنها ممکن است شروع به رژیم غذایی یکنواختی کنند و فقط انواع خاصی از غذاها را بخورند.

تشخیص دما

ممکن است فرد توانایی قضاوت در مورد دمای غذا را از دست بدهد. مراقب باشید که به فرد غذا یا نوشیدنی داغی ندهید که ممکن است دهان او را بسوزاند و غذا خوردن او را دچار مشکل کند.

 

منبع

 

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین
مسابقه ها وارد
اینستاگرام چلچلی شوید